Przez blisko 30 lat istnienia na rynku jubilerskim zaprojektowaliśmy i wykonali setki wzorów biżuterii ze złota i srebra. Projekty są wykonywane na konkretne życzenie klienta, a także na potrzeby sklepu. Inspiracją przy tworzeniu nowych wzorów jest otaczająca przyroda (elementy roślinne, kwiatowe, barwy ), twórczość innych artystów ( rzeźbiarzy , malarzy , grafików, a także złotników ). Projekty nie bazują na nieudolnej kopii, ale są rozwinięciem myśli innych artystów i zamienienie tego co jest obrazem, rzeźbą w mały przedmiot użytkowy. Biżuteria sama w sobie to małe rzeźby o różnych fakturach. Począwszy od prostego arkusza blachy projekty są cięte, formowane, ewoluują w trakcie tworzenia. Cały świat, który nas otacza kusi, by ująć go w małe formy przestrzenne. Biżuteria tworzona przez nas jest w swojej formie prymitywna i jednocześnie elegancka przechodząc od bardzo prostych form do wyszukanych i awangardowych. some text

    Wszystkie elementy są ręcznie tworzone i niepowtarzalne. Metale są łączone z kamieniami naturalnymi, syntetycznymi, jak również z drewnem i ceramiką. Pojawiają się również takie materiały jak szkło, kość, a wszystko to aby podkreślić niepowtarzalny charakter naszej biżuterii.
„Od zawsze lubiłem tworzyć małe przedmioty. Do zbierania kamieni zaraził mnie mój były szef Waldemar Marzec, za co jestem mu wdzięczny. W mojej pracowni jestem inżynierem, wynalazcą i naukowcem. Pracuje tworząc przedmioty, które opowiadają swoją historię”.

    Proces projektowania jest procesem złożonym. Tak wygląda to w teorii. Od wstępnego etapu rysunków koncepcyjnych, ich selekcji i weryfikacji, ale zdarzają się chwile olśnienia, gdzie patrząc na jakiś przedmiot, analizując proces, zdarzenie doznajemy przebłysku inwencji twórczej i wiemy, że to jest to. Tak jakby przedmiot tylko czekał na realizacje. Wtedy mówię, że przedmiot istnieje w umyśle klienta ja go tylko realizuję. Biżuteria tak projektowana znajduje najszybciej nabywcę. Tzn. swojego właściciela. Przykładem jest prosty szkic i jego realizacja. some text

Istnieją, też prace, które powstają bez szkiców jak np. some text

   Proces projektowania

Zaczyna się od głównego tematu, koncepcji wokół której tworzy się szkice rysunkowe. Podstawowe założenie : Minimalizm.

some textZ początkowego etapu koncepcyjnego wybiera się kilka pomysłów i rozwija je. Po kilku rysunkach typuje się projekt i zadaje pytanie: Czy to jest to ?

some text


Od tego punktu szkic zaczyna podróż by stać się przedmiotem, wyrafinowana i wystylizowana konstrukcją.
some text

------------------------------------------------------------------------------------

some text